ارز دیجیتال

ورلدکوین در کنیا تعلیق شد؛ ادامه نگرانی‌ها درباره پروژه worldcoin

[ad_1]

ورلدکوین (Worldcoin) پروژه کریپتویی سم آلتمن خالق چت جی پی تی (chatgpt) که با اسکن عنبیه چشم هویت افراد را تایید می‌کند، در کنیا به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش والکس و به نقل از theblock، درمیان نگرانی‌های جهانی از جمع‌آوری داده‌های بیومتریک توسط پروژه ورلدکوین، حالا کشور کنیا که قبلا صدها نفر از شهروندان آن داوطلبانه خواهان فعال سازی این پروژه بودند، تمامی فعالیت‌های ورلدکوین را موقتا به حالت تعلیق درآورده است.  

وزارت کشور کنیا در بیانیه‌ای که در فیس‌بوک به اشتراک گذاشته شد اعلام کرد:

دولت نگران فعالیت‌های سازمانی است که خود را ورلد کوین (WORLD COIN) می‌نامد و در ثبت نام شهروندان از طریق جمع‌آوری داده‌های عنبیه چشم نقش دارد. بر این اساس، دولت فورا فعالیت‌های ورلدکوین و هر نهاد دیگری را که ممکن است به طور مشابه برای مردم کنیا خطرناک باشند را تا زمانی که سازمان‌های دولتی مربوطه نسبت به عدم وجود هرگونه خطر اطمینان حاصل کنند به حالت تعلیق درآورده است.

این خبر ناراحت کننده‌ای برای ورلدکوین خواهد بود، چرا که قبلا این پروژه به حجم عظیم تقاضاها در نایروبی پایتخت این کشور افتخار کرده بود. شهر نایروبی با بیش از ۲۵۰ هزار ثبت نام یکی از مراکز مهم و تاثیرگذار برای این پروژه بود و ۴۵ دستگاه اسکن عنبیه چشم در این شهر فعال شده بود.

برنامه ورلدکوین در حال حاضر تلاش برای تولید و گسترش هر چه بیشتر دستگاه‌های اسکن عنبیه چشم است تا بتواند به حجم زیاد تقاضاها در مدت زمان کوتاهی پاسخ دهد. وجود این دستگاه‌ها برای اسکن دقیق و تایید هویت افراد الزامی است.

زمانی که هویت افراد تایید می‌شوند آن‌ها ضمن دریافت ۲۵ توکن رایگان WLD می‌توانند از خدمات اپلیکیشن ورلدکوین استفاده کنند. 

روش تایید هویت در پروژه ورلد کوین در همان ابتدای کار باعث نگرانی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی شده بود. بسیار از کشورها از نقض حریم خصوصی شهروندان خود در این پروژه ابراز نگرانی کرده بودند و به همین منظور برنامه تحقیق و بررسی از پروژه ورلدکوین در دستور کار قرار گرفته است.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا