ارز دیجیتال

تاثیر رکود اقتصادی آلمان روی بازار ارزهای دیجیتال

[ad_1]

آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و چهارمین قدرت اقتصادی در جهان است. رکود اقتصادی در چنین کشوری نه تنها اقتصاد اتحادیه اروپا را به خطر می‌اندازد بلکه تاثیر عمیقی هم بر کل اقتصاد جهان خواهد داشت. گزارش اخیر وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که آلمان اقتصاد اروپا را پایین می‌کشد. اما این اتفاق چه تاثیری روی بازار ارزهای دیجیتال می‌گذارد؟ 

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، تولید ناخالص داخلی آلمان (GDP) در رتبه چهارم جهان قرار دارد و ۴۲ درصد بیشتر از تولید ناخالص داخلی فرانسه است. اما مشکل از جایی شروع می‌شود که ما متوجه می‌شویم که تولید تنها ۲۰ درصد از کل اقتصاد این کشور را شامل می‌شود و بدتر از همه این که صنعت تولید در آلمان فقط ۱۰ درصد از نیروی کار را استخدام می‌کند.

صادرات آلمان به پایین‌ترین سطح خود در ۲۳ سال گذشته رسیده است و این مساله کشور را تحت فشارهای اقتصادی قرار می‌دهد تا جایی که ممکن است دولت برای پرداخت هزینه‌های جاری خود و یا حتی حقوق‌های بازنشستگی و دستمزد کارکنان دولتی با مشکل مواجه شود.

تضعیف اقتصاد آلمان می‌تواند زنگ خطر بزرگی برای بانک مرکزی اتحادیه اروپا و یورو باشد. یورو در سال ۲۰۰۲ و تنها ۶ سال قبل از بیت کوین به وجود آمده است و قدمت چندانی نسبت به این ارزدیجیتال ندارد. عملکرد اعضای اتحادیه اروپا و به خصوص آلمان روی اعتبار و ارزش یورو به طور مستقیم تاثیر می‌گذارد پس می‌توانیم اینطور نتیجه بگیریم که رکود اقتصادی در آلمان و به تبع آن ضعیف شدن یورو می‌تواند زمینه را برای پذیرش بیشتر ارزهای دیجیتال در کشورهای اروپای فراهم کند.

در طی قرن گذشته اقتصادی جهانی بسیار درهم تنیده شده و حالا کوچیک‌ترین بحران اقتصادی در یک کشور صنعتی و مهم می‌تواند کل جهان را تحت تاثیر قرار دهد. رکود در چهارمین قدرت اقتصادی جهان شاید آغازگر یک دومینوی سقوط باشد.

تورم، کاهش ارزش پول ملی، رکود اقتصادی، بحران‌های بین‌المللی و سایر چالش‌های اقتصادی و سیاسی یه فرصت فوق‌العاده برای کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال است تا پتانسیل‌ها خود را ثابت کند.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا