ارز دیجیتال

سود ۸۵۰ میلیون دلاری تتر در سه ماه دوم سال!

[ad_1]

شرکت تتر که بزرگترین استیبل کوین جهان با ارزش بازار ۸۳.۸ میلیارد دلار را در اختیار دارد، گزارشی از سود ۸۵۰ میلیون دلاری خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی را منتشر کرد. 

به گزارش والکس و به نقل از thedefiant، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر عامل تتر اعلام کرد که بیشتر سود این شرکت از اسناد خزانه داری است. این اسناد تقریبا ۶۴ درصد از دارایی‌های تتر را تشکیل می‌دهند.

شرکت BDO که یکی از مشهورترین سازمان‌های حسابرسی در دنیا است، تایید کرده که این سود بخشی از ذخیره ۸۶.۵ میلیارد دلاری است که تتر را پشتیبانی می‌کند. 

هیچ پروژه بلاکچینی به اندازه تتر سوددهی ندارد. سایت توکن ترمینال (Token Terminal) که ابزاری برای تحلیل بازار است تایید می‌کند که تتر سال موفقی را تا این لحظه پشت سرگذاشته است. عرضه در گردش این استیبل کوین از ۶۶.۲ میلیارد دلار به ۸۳.۸ میلیارد دلار افزایش یافته است. 

با توجه به این اطلاعات ، به نظر می‌رسد که برنده اصلی بازار نزولی در این شرایط تتر است زیرا این شرکت حتی از افزایش نرخ بهره هم سود می‌برد.

تتر در ماه می نیز ۱.۵ میلیارد دلار سود برای سه ماهه اول را گزارش کرده بود. با این حال، برخی از ناظران همچنان به درستی این آمار و اطلاعات شک دارند. 

موجودی نقدی شرکت در سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. دارایی‌های نقدی از ۵.۳ میلیارد دلار در گزارش سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ به ۴۸۱ میلیون دلار در گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ رسیده است. این میزان در آخرین گزارش به ۹۱ میلیون دلار کاهش یافت است. 

منتقدان سرسخت تتر این شرکت را به جعل سند متهم می‌کنند. موضوعی که چندان برای تتر تازگی ندارد. این شرکت بارها توسط وال استریت ژورنال به استفاده اسناد جعلی، عدم شفافیت و ارائه اطلاعات گمراه کننده متهم شده است.

تتر با رد ادعاهای رسانه‌ها مبنی جعل اسناد، همچنان تلاش می‌کند تا با افزایش پشتوانه‌های مالی خود در وضعیت پایدارتری قرار بگیرد. 

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا